Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi; (02.03.2016)

Ocak-Aralık 2015 vergilendirme dönemi ticari, zirai veya mesleki kazançlara ilişkin Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi, Beyanname Düzenleme Programına eklenmiştir. Mükelleflerin ticari, zirai veya mesleki kazancı bulunması durumunda, varsa diğer kazançları (GMSİ, MSİ, Ücret ile Diğer Kazanç ve İrat) ile birlikte, Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi ile beyanname vermesi gerekmektedir. 

 

01.03.2016 - YILLIK GELİR (GMSİ + MSİ + ÜCRET + DKİ) BEYANNAMESİ;

Ocak-Aralık 2015 vergilendirme döneminde gelirleri sadece gayrimenkul sermaye iradı, menkul sermaye iradı, ücret ile diğer kazanç ve iratlardan ibaret olan mükellefler için Yıllık Gelir Vergisi Beyanname programı "YILLIK GELİR (GMSİ + MSİ+ ÜCRET+ DKİ)" beyanname adı ile Beyanname Düzenleme Programına eklenmiştir. Bu gelirlerinin yanı sıra ticari, zirai ve/veya mesleki kazancı bulunan mükellefler beyannamelerini Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi ile vermeye devam edeceklerdir. 

01.03.2016 - KDV1 Beyanname Değişikliği;

KDV-1 Beyannamesinde "Tam İstisna Kapsamına Giren İşlemler" tablosuna 325, 326 ve 327 tür kodları eklenmiştir. Lütfen Beyanname Düzenleme Programınızı yenileyiniz.